Перенесена через висловлені Федерацією футболу України зауваження більш ніж на три місяці восьма звітно-виборна конференція Тернопільської обласної федерації футболу таки відбулася минулої суботи, 29 квітня. Навіть попри те, що за цей час керівництво всеукраїнської громадської футбольної організації після необгрунтованих звинувачень у незаконній реєстрації вже встигло рішенням проведеного 14 квітня Конгресу вивести її з числа своїх колективних членів. 

…Шістдесят шість присутніх делегатів восьмої звітно-виборної обласної Конференції, які представляли всіх колективних членів, за винятком Підгаєцької, Підволочиської і Чортківської районних федерацій, — кількість, без сумніву, промовиста. Зайвий раз переконаймося: за роки незалежності нашої держави демократичні устої міцно вкоренилися на Тернопільщині. Ні вмовляння призначити зручного чи то всеукраїнській федерації, чи місцевій партійно-владній еліті керівника обласної федерації, ні погрози покарати за непослух припиненням фінансування або й, узагалі, звільненням з роботи на більшість футбольних активістів не подіяли.

Але заспокоюватися, звісно, аж ніяк не можна. Хоча би через те, що вже після перемоги Революції Гідності нібито демократична влада дозволила собі таке свавілля з боку однієї з найбільш впливових всеукраїнських спортивних громадських організацій. Нема ж нічого простішого, як заглянути до Державного реєстру та переконатися в законності існування Тернопільської обласної федерації футболу. Натомість — повне ігнорування демократичних принципів, позбавлення колишніх своїх колег на уже згаданому конгресі ФФУ навіть права на «останнє слово», ухвалення рішення про виключення неугодного колективного члена і введення замість нього оперативно зареєстрованого нового в закритому для незалежних засобів масової інформації режимі.

   Про це, після благословення делегатів конференції на чесну і плідну роботу отцем Михайлом Пінягою, і йшлося в звіті голови Тернопільської обласної федерації футболу Володимира Мариновського, у виступах делегатів Владислава Авдєєнка з Тернополя, Нестора Колодки з Бережан, Василя Лопушняка із Заліщиків, Сергія Лісового з Тернопільського району, Володимира Будзінськорго з Гусятина, Михайла Скиби з Кременця, Ярослава Королюка з Теребовлі, Ігоря Яворського і Ігоря Кінаха з обласного центру, гостя Конференції, першого заступника голови Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Віталія Ігнатенка.

Найпростіше, мабуть (на його ж думку), було голові ревізійної комісії обласної федерації футболу, шанованому професорові Мирославові Остап’юку.

— Після прискіпливих перевірок комісії з Федерації футболу України, — сказав пан Мирослав, — членам нашої ревізійної вже й робити було нічого. Хіба так само переконатися в тому, що жодних порушень у фінансово-господарській діяльності з боку обласної федерації за звітний чотирирічний період не було. Інакше як втручанням провладних політиків у роботу громадської спортивної організації те, що сталося, не назвеш.

    На щастя, і про це теж можна зробити висновок після виступів, оптимізму делегати восьмої звітно-виборної конференції не втрачають. Свої права відстоюватимуть у суді загальної юрисдикції, перше засідання якого призначене на 16 травня. Вірять і в майбутнє Тернопільської обласної федерації футболу, новий статут якої затвердили згідно із змінами, що їх вимагає чинне законодавство. Головою Тернопільської обласної федерації футболу знову обрано, причому одноголосно, Володимира Мариновського. Делегати Конференції обрали також заступників голови, членів виконавчого комітету, контрольно-дисциплінарний та апеляційний комітети.

PS. Перед початком роботи Конференції Володимир Мариновський від імені побратимів щиро привітав із днем народження голову Гусятинської районної федерації футболу Володимира Будзінського.

Матеріали: #